Keskiviikkopikapelien tulokset 17.07.2019

Kirjoittanut Tero Salopää 19. heinäkuuta 2019

A-ryhmä 10 pelaajaa pisteet
1) Lindén Lari 8
Niemi Kalle 8
3) Junnila Ville 5,5
Lehtosaari Kalevi 5,5
5) Suominen Antti 5
6) Sopjan Agim 3,5
B-ryhmä 10 pelaajaa pisteet
1) Pelander Pauliina 7,5
2) Stockfelt Jesse 6,5
3) Melasniemi Mika 6
Saariaho Taneli 6
5) Kaulio Arvi 4,5
6) Turklin Erkki 4

Lue täydelliset tulokset »

Joukkuepikashakin SM 2019 Sastamalassa

Kirjoittanut Tero Salopää 10. heinäkuuta 2019

Joukkuepikashakin SM-kilpailut eli “joukkueblixtit” pelataan Sastamalassa 3.-4.8.2019. Varsinainen ilmoittautumisaika on päättynyt. Ota nopeasti yhteyttä TuTS:n joukkueiden kokoajaan, jos haluat ilmoittautua varapelaajaksi (yhteystiedot löytyvät alla olevasta linkistä). Turusta lähtee yhteiskuljetukseen varattu linja-auto kohti Sastamalaa lauantaiaamuna 3.8. klo 9:30 Samppalinnan koulun edestä (osoite Itäinen Pitkäkatu 45). Olethan hyvissä ajoin paikalla!!

KISASIVUSTO

Keskiviikkopikapelien tulokset 03.07.2019

Kirjoittanut Tero Salopää 3. heinäkuuta 2019

PELO-ryhmä 8 pelaajaa (pelattiin vaihtovärein) pisteet
1) Lindén Lari 13
2) Koskinen Antti 11,5
3) Tuominen Kari 9
4) Laajo Juha 8
5) Salvi Tuomas 7,5
6) Louhi Tapio 4
A-ryhmä 8 pelaajaa (pelattiin vaihtovärein) pisteet
1) Junnila Ville 12,5
Salopää Tero 12,5
3) Haukka Jaakko 8,5
4) Almi Olavi 7
5) Esberg Kristian 5
6) Karppinen Tuomas 4

Lue täydelliset tulokset »

Keskiviikkopikapelien tulokset 26.06.2019

Kirjoittanut Tero Salopää 28. kesäkuuta 2019

A-ryhmä 8 pelaajaa (pelattiin vaihtovärein) pisteet
1) Lindén Lari 13,5
2) Salopää Tero 10
3) Sopjan Agim 8
4) Lehtosaari Kalevi 7,5
5) Suominen Antti 5
6) Almi Olavi 4,5
Tuominen Kari 4,5
B-ryhmä 11 pelaajaa pisteet
1) Melasniemi Mika 8
2) Hannukainen Teuvo 7,5
3) Grönroos Jukka 6,5
Lampinen Veikko 6,5
5) Esberg Kristian 5,5
6) Karlsson Sebastian 5
Turklin Erkki 5

Lue täydelliset tulokset »

Keskiviikkopikapelien tulokset 19.06.2019

Kirjoittanut Tero Salopää 27. kesäkuuta 2019

Dynamite-ryhmä 6 pelaajaa (pelattiin vaihtovärein) pisteet
1) Valkama Eero 7,5
2) Lindén Lari 6,5
3) Niemi Kalle 6
A-ryhmä 6 pelaajaa (pelattiin vaihtovärein) pisteet
1) Saarinen Karita 9,5
2) Lehtosaari Kalevi 6
3) Mäkinen Matias 4,5
B-ryhmä 12 pelaajaa pisteet
1) Stockfelt Jesse 10,5
2) Tuominen Kari 10
3) Grönroos Jukka 7
Turklin Erkki 7
5) Kaulio Arvi 6,5
6) Koota Kati 6

Lue täydelliset tulokset »