Turun turnajaiset 16.11.2019

Kirjoittanut Ville Junnila 1. marraskuuta 2019

Lapsille ja nuorille suunnatun Turun turnajaiset -kilpailusarjan vuoden 2019 viimeinen osakilpailu pelataan Samppalinnan koululla lauantaina 16.11.2019. Kilpailuun ilmoittaudutaan paikan päällä klo 9:30-10:00. Turnaus on viimeinen neljästä osakilpailusta. Kilpailusarjan tarkemmat tiedot löytyvät ao. kilpailukutsusta:

Kilpailukutsu

Keskiviikkopikapelien tulokset 23.10.2019

Kirjoittanut Tero Salopää 26. lokakuuta 2019

A-ryhmä 6 pelaajaa (pelattiin kääntövärein) pisteet
1) Lindén Lari 10
2) Salopää Tero 7
3) Skåtar Kalle 5,5
B-ryhmä 12 pelaajaa pisteet
1) Tuominen Kari 10,5
2) Almi Olavi 10
3) Louhi Tapio 7,5
4) Hannukainen Teuvo 6,5
5) Kaulio Arvi 6
Korpela Olavi 6
Melasniemi Mika 6

Lue täydelliset tulokset »

Ursula-turnaus 2019 Paimiossa

Kirjoittanut Tero Salopää 22. lokakuuta 2019

Paimion Shakkikerho järjesti perinteikkään Ursula-turnauksen lauantaina 26.10.2019. Lopputulokset löytyvät alla olevasta linkistä:

LOPPUTULOKSET

Keskiviikkopikapelien tulokset 16.10.2019

Kirjoittanut Tero Salopää 17. lokakuuta 2019

A-ryhmä 8 pelaajaa (pelattiin kääntövärein) pisteet
1) Salopää Tero 13
2) Tuominen Kari 10
3) Skåtar Kalle 9,5
4) Hannukainen Teuvo 7,5
5) Almi Olavi 6
6) Ikonen Jouko 5,5
PELO-ryhmä 10 pelaajaa pisteet
1) Niemi Kalle 9
2) Sipilä Vilka 8
3) Linden Lari 6
4) Suominen Antti 5
Asikainen Eeli 5
6) Salvi Tuomas 4

Lue täydelliset tulokset »

JSM-kausi 2019-20 (lokakuun kierros)

Kirjoittanut Ville Junnila 10. lokakuuta 2019

JSM-kauden 2019-20 lokakuun viikonloppu pelataan 19.-20.10.2019. Kerhon joukkueet pelaavat viikonloppuna seuraavasti:

  • lauantaina 19.10.: HSK – TuTS (Samppalinna), KarjU – TuTS 2 (Raasepori) ja TuTS 3 – KarjUra 2 (Samppalinna).
  • sunnuntaina 20.10.: TuTS – MatSK/2 (Samppalinna).

Keskiviikkopikapelien tulokset 09.10.2019

Kirjoittanut Tero Salopää 9. lokakuuta 2019

A-ryhmä 11 pelaajaa pisteet
1) Sipilä Vilka 10
2) Lindén Lari 8
3) Salopää Tero 7
4) Skåtar Kalle 6,5
5) Haukka Jaakko 5
Tuominen Kari 5
B-ryhmä 6 pelaajaa (pelattiin kääntövärein) pisteet
1) Hannukainen Teuvo 8,5
2) Esberg Kristian 7
3) Kallio Päiviö 5,5

Lue täydelliset tulokset »