Keskiviikkopikapelien tulokset 17.10.2018

Kirjoittanut Tero Salopää 18. lokakuuta 2018

A-ryhmä 14 pelaajaa pisteet
1) Linden Lari 11,5
2) Salopää Tero 10
3) Lehtosaari Kalevi 9,5
4) Keto-Tokoi Markko 9
5) Kajanoja Kari 8,5
6) Sopjan Agim 8
B-ryhmä 13 pelaajaa pisteet
1) Stockfelt Jesse 12
2) Kaulio Arvi 9
Levo Niko 9
Melasniemi Mika 9
5) Hannukainen Teuvo 7,5
6) Rantanen Anssi 6
Turklin Erkki 6

Lue täydelliset tulokset »

JSM-kausi 2018-19 (marraskuun kierros)

Kirjoittanut Ville Junnila 14. lokakuuta 2018

JSM-kausi 2018-19 jatkuu marraskuun kierroksella viikonloppuna 10.-11.11.2018. Kerhon joukkueet pelaavat viikonloppuna seuraavasti:

  • lauantaina 10.11.: TuTS – SalSK (Samppalinna), TuTS 2 - LauttSSK 2 (Samppalinna) ja TuTS 3 – HaSS (Samppalinna)
  • sunnuntai 11.11.: KS-58 – TuTS (Salo)

Keskiviikkopikapelien tulokset 10.10.2018

Kirjoittanut Tero Salopää 10. lokakuuta 2018

A-ryhmä 12 pelaajaa pisteet
1) Keto-Tokoi Markko 9,5
2) Linden Lari 9
3) Pihlajasalo Hannu 8,5
4) Junnila Ville 7,5
5) Saarinen Karita 7
6) Levo Niko 5
B-ryhmä 10 pelaajaa pisteet
1) Kallio Päiviö 8
Turklin Erkki 8
3) Lampinen Veikko 7
4) Hannukainen Teuvo 5
5) Korpela Olavi 4
6) Esberg Kristian 3
Koota Kati 3
Rantanen Anssi 3

Lue täydelliset tulokset »

Keskiviikkopikapelien tulokset 03.10.2018

Kirjoittanut Tero Salopää 5. lokakuuta 2018

A-ryhmä 13 pelaajaa pisteet
1) Linden Lari 11,5
2) Salopää Tero 9
3) Junnila Ville 7,5
Saarinen Karita 7,5
Sopjan Agim 7,5
6) Welander Jan-Christian 7
B-ryhmä 12 pelaajaa pisteet
1) Stockfelt Jesse 9,5
2) Louhi Tapio 9
3) Levo Niko 8,5
4) Hannukainen Teuvo 7
5) Turklin Erkki 6
6) Lampinen Veikko 5,5

Lue täydelliset tulokset »

TUL Joy Games / Nopean shakin puolimaraton 2018

Kirjoittanut Ville Junnila 1. lokakuuta 2018

Turun Työväen Shakkikerho ry (TuTS) järjestää lauantaina 27.10.2018 nopean shakin puolimaraton -kilpailun, joka on osa TUL Joy Games -tapahtumaketjua. Kilpailussa ratkaistaan myös TUL:n mestaruudet vuonna 2018. Osanotto tähän kilpailuun otetaan huomioon, kun TUL valitsee joukkuetta CSIT:n World Gamesiin Espanjassa kesäkuussa 2019. Ilmoittautuminen tapahtuu pelipaikalla klo 10:00-10:45 (ei vaadita ennakkoilmoittautumista). Lisätietoa kilpailusta löydät ao. kutsusta:

KILPAILUKUTSU

Keskiviikkopikapelien tulokset 26.09.2018

Kirjoittanut Tero Salopää 28. syyskuuta 2018

A-ryhmä 10 pelaajaa pisteet
1) Linden Lari 8
2) Alho Sauli 7
3) Sopjan Agim 5,5
Suominen Antti 5,5
5) Heikkilä Juhani 5
Lehtosaari Kalevi 5
B-ryhmä 9 pelaajaa pisteet
1) Asikainen Eeli 8
2) Hannukainen Teuvo 5
Stockfelt Jesse 5
4) Koota Kati 4
Turklin Erkki 4
6) Sopjan Arber 3

Lue täydelliset tulokset »